Judge: J.Jursa (SK), A.Brabletz (PL)

 

BOG: (A.Brabletz)

I DESPERADO Lofty (s.i.)

II DOLCE LINK EVERYWHERE z Ojcowskiej Doliny (s.s.g.)

III Ashlaren HOWZAT HARRY (wwk)

IV TRISTAN Simarilion (s.a.)

English pointer

Junior class (1)

1847 – ZEUS z Halinkarnasu – dosk.1, ZwMł, Mł. Zwycięzca Polski 2014, Crufts Nomination 2015, Best Junior

Open class (1)

1848 – Kanix EDWARD – dosk.1, CWC, CACIB, Zwycięzca Polski 2014, Crufts Nomination 2015, BOB

Working class (1)

1849 – AJZON z Halikarnasu – dosk.1, CWC, resCACIB

FEMALES

Working class (1)

1850 – KORA z Halikarnasu – dosk.1 CWC, CACIB, Zwycięzca Polski 2014, Crufts Nomination 2015, BOS

English setter

MALES

Puppy class (1)

1851 – VICTOURIOUS BLAZE Simarilion – w.o.1, BOB Puppy

Junior class (1)

1852 – Sheradin’s Star BALLANTINES – dosk.1, Zw.Mł, Mł Zwycięzca Polski 2014, Crufts Nomination 2015

Open class (1)

1853 –  LIND LINNEUSZ Elater Polonica – dosk.1, CWC, resCACIB

Champion class (1)

1854 – TRISTAN Simarilion – dosk.1, CWC, Zw, CACIB, Zwycięzca Polski, Crufts Nomination 2015, BOB, BOG IV

FEMALES

Junior class (1)

1855 – Sheradin’s Star BLACK VELVET FOR ARISLAND dosk.1, Zw.Mł, Mł Zwycięzca Polski 2014, Najlepszy Junior, Cruft’s Nomination 2015, BOS

Irish setter

MALES

Junior class (3)

1856 – FIRE OF THE NIGHT Żywiecki Trop – dosk.2

1857 – Imperialsetter ROYAL DREAM – dosk.3

1858 – VINCENT of The Frison Field – dosk.1, Zw.Mł, Mł Zwycięzca Polski 2014, Cruft’s Nomination 2015, Best Junior

Intermediate class (1)

1859 – Copper’s GYPSY ROSE – dosk.1, CWC

1860 – Tiroen TAKE ME TO THE TOP – dosk.2

Open class (3)

1861 – Garden Star’s IRISH WRIGLEY- dosk 1, CWC

1862 – TOMMY HILIFINGER of Glory-Red – dosk.2

Champion class (2)

1863 – DELGADO Rysi Wykrot – dosk.3

1864 – DESPERADO Lofty – dosk.1, CWC, CACIB, Zwycięzca Polski 2014, Cruft’s Nomination 2015, BOB, BOG I

1865 – LEONARD Cohen z Arislandu – dosk.2, resCACIB

FEMALES

Junior class (3)

1866 – Lofty HARPI – dosk.1, Zw.Mł, Mł Zwycięzca Polski 2014, Cruft’s Nomination 2015

1867 – MAYBE Madra Rua – dosk.2

1868 – Oakdene MINI ONE – dosk.3

Intermediate class (4)

1869 – RED FOXI Rysi Wykrot – dosk.4

1870 – SILVER BELLS z Arislandu – dosk.2

1871 – SOLEY ŻYWIECKI TROP z Arislandu – dosk.3

1872 – Tiroen TOP SECRET – dosk.1, CWC

Champion class (2)

1873 – Tiroen TOP MARKS dosk.1, CWC, CACIB, Zwycięzca Polski 2014, Cruft’s Nomination 2015

Irish Red and White Setter

FEMALES

Open class (1)

1874 – Redmore BRIGHT DIAMOND

Champion class (1)

1875 – Corranroo CAROLINE

Gordon setter

MALES

Junior class (2)

1876 – Lofoten MYSTIC DREAM – dosk.1, ZwMł, Mł. Zwycięzca Polski 2014, Crufts Nomination 2015

1877 – Trueman ‚Somerled Macallan

Open class (1)

1878 – LARSON Black Ivy – dosk.2

1879 – Somerled Glen Rex at Munroc – dosk.1, CWC

Working class (1)

1880 – CLIPPER Black Ivy – dosk.1, CWC

Champion class (3)

1881 – DOLCE LINK EWERYWHERE z Ojcowskiej Doliny – dosk.1, CWC, Zwycięzca Polski 2014, Cruft’s Nomination 2015, BOB, BOG III

1882 – DUKE EWERYWHERE z Ojcowskiej Doliny – dosk.2, resCACIB

1883 – WILLY BOY Shadow Dog

FEMALES

Junior class (6)

1884 – BEST BUTTERFLY FROM Setamber – dosk.4

1885 – BEST MAGIC FROM Setamber – dosk.3

1886 – METALLICA Gordon Paradise – bdb

1887 – MIRACLE OF EQUALITY Storm Corner – bdb

1888 – MY SHINING STAR BLACK Lofty – dosk.2

1889 – Yukki Hill TO KISS AND TO HUG – dosk.1, Zw.Mł, Mł Zwycięzca Polski 2014, Cruft’s Nomination 2015, Best Junior

Working class (1)

1890 – CARMEN Black Ivy – dosk.1, CWC, resCACIB

Champion class (1)

1891 – SHEILA Storm Corner – dosk.1, CWC, CACIB, Zwycięzca Polski 2014, Cruft’s Nomination 2015, BOS