Sędzia/Judge: Tadeusz Chwalny (PL)

alt

fot.Mariola Sklorz

BOG: (J.Jursa, SK)

I – Lofty DESPERADO (s.i.)

II –  TYMON Ars Venandi (w.n.k.)

III – GRACE KELLY Atria Cordis (w.w.)

IV – LULLABY Black Ivy (s.s.g.)

 

English pointer

Junior class (1)

1552 – ZEUS z Halinkarnasu – dosk.1, ZwMł, Crufts Nomination 2015, Best Junior

Open class (1)

1553 – Kanix EDWARD – dosk.1, CWC, resCACIB

Working class (1)

1554 – AJZON z Halikarnasu – dosk.1, CWC, Zw., CACIB, Cruft’s Nomination 2015 , BOB

FEMALES

Working class (1)

1555 – KORA z Halikarnasu –– dosk.1, CWC, Zw., CACIB, Cruft’s Nomination 2015 , BOS

English setter

MALES

Puppy class (1)

1556 – VICTOURIOUS BLAZE Simarilion – w.o.1, Best Puppy

Junior class (1)

1557 – Sheradin’s Star BALLANTINES – dosk.1, ZwMł, Cruft’s Nomination 2015

Intermediate class (1)

1558 – MAGNAT z Orszaku Chrobrego – dosk.1, CWC

Open class (1)

1559 – Quensha NIGHT FEVER – dosk.1, CWC

Champion class (2)

1560 – KSIĄŻĘCY BRYLANT z Orszaku Chrobrego – dosk.1, CWC, Zw, CACIB, Cruft’s Nomination 2015, BOB

1561 – TRISTAN Simarilion – dosk.2, resCACIB

FEMALES

Junior class (1)

1562 – Sheradin’s Star BLUE CURACAO – dosk.1, Zw.Mł, Najlepszy Junior, Cruft’s Nomination 2015, BOS

Irish setter

MALES

Junior class (3)

1563 – FIRE OF THE NIGHT Żywiecki Trop – dosk.2

1564 – Imperialsetter ROYAL DREAM – dosk.1, Zw.Mł, Cruft’s Nomination 2015

1565 – VINCENT of The Frison Field – 3

Intermediate class (1)

1566 – Copper’s GYPSY ROSE – dosk.1, CWC

Open class (3)

1567 – BENGAL Rysi Wykrot – dosk.1, CWC

1568 – Garden Star’s IRISH WRIGLEY – dosk.2

1569 – JURAND z Orszaku Chrobrego – nb

Champion class (2)

1570 – Lofty DESPERADO – dosk.1, CWC, Zw, CACIB, Cruft’s Nomination 2015, BOB

1571- LEONARD Cohen z Arislandu – dosk.1, resCACIB

FEMALES

Junior class (4)

1572 – FILIS z Orszaku Chrobrego – dosk.2

1573 – GALAKTYKA Rysi Wykrot – dosk.1, CAJC, Zw.Mł, Najlepszy Junior, BOS

1574 – MAYBE Madra Rua

1575 – Oakdene MINI ONE

Intermediate class (2)

1576 – SILVER BELLS z Arislandu – dosk.1, CWC, res.CACIB

1577 – SOLEY ŻYWIECKI TROP z Arislandu – dosk.2

Open class (2)

1578 – BEAUTIFUL WOMAN Z ARISLANDU Karmani – dosk.2

1579 – COLOMBIA Rysi Wykrot – dosk.1, CWC, Zw, CACIB, Cruft’s Nomination 2015

Gordon setter

MALES

Junior class (3)

1580 – CELTIC FROST Kochanej Emilki – dosk.1, Zw.Mł, Crufts Nomination 2014, Best Junior

1581 – Trueman ‚Somerled Macallan – dosk.2

1582 – Lofoten MYSTIC DREAM – dosk.3

Open class (1)

1583 – Somerled Glen Rex at Munroc

Working class (1)

1584 – LAMBORGHINI Black Ivy – dosk.1, CWC

Champion class (4)

1585 – ASTI z Ojcowskiej Doliny – dosk.1, CWC, Zw, CACIB, Crufts Nomination 2015

1586 – DOLCE LINK EWERYWHERE z Ojcowskiej Doliny – dosk.2, resCACIB

1587 – DUKE EVERYWHERE z Ojcowskiej Doliny

1588 – WILLY BOY Shadow Dog

FEMALES

Junior class (4)

1589 – BEST BUTTERFLY from Setamber – dosk.3

1590 – CELTIC BLACKENED Kochanej Emilki – dosk.1, ZwMł, Crufts Nomination 2015,

1591 –  METALLICA Gordon Paradise – dosk.2

1592 – MIRACLE OF EQUALITY Storm Corner

Intermediate class (1)

1593 – Yukki Hill TO KISS AND TO HUG – dosk.1, CWC

Open class (1)

1594 – LULLABY Black Ivy – dosk.1, CWC, Zw, CACIB, Crufts Nomination 2015, BOB

Champion class (1)

1595 – ROSALIE von der Wilden Horde – dosk.1, CWC, resCACIB