Sędzia/Judge: Adam Stasiak (PL)

BOG:

I – PROTAZY Weimaraners House (w.w.k.)

II – Reddeer GAELIC LEGEND (s.s.g.)

III – Karmino Made LOVE NOT WAR (s.i.)

IV – WERA Goniec Małopolski

 

Pointer/English Pointer – godz: 10.50
PSY/MALES
Klasa Otwarta/Open Class

1351 – APOLLO z Halikarnasu ?
Klasa Championów/Champion Class
1352 – Karczewska M.
SUKI/FEMALES
Klasa Otwarta/Open Class

1353 – Karczewska M.

Seter angielski/English Setter – godz: 11.00
PSY/MALES
Klasa Otwarta/Open Class

1354 – LEONARDO DA VINCI Elater Polonica – ex.1, CWC, CACIB, BOB
1355 – MAGIC OF THE MOOR Tesab-Aksed ? – vg
1356 – Sergeeva N.
Klasa Championów/Champion Class
1357 – Sergeeva N.
Klasa Weteranów/Veteran Class
1358 – RAVEN WHITE Magenta – ex.1, Best Veteran
1359 – VELURE Silver Fog
SUKI/FEMALES
Klasa Szczeniąt/Puppy Class

1360 – Sheradin’s Star BUSHMILLS

Klasa Otwarta/Open Class
1361 – BADIA BRAWURA by Michule – ex.2
1362 – PASJA z Orszaku Chrobrego – ex.1, CWC
1363 – SUSAN Magenta in Blue – vg3
Klasa Championów/Champion Class
1364 – LAURA LIWIA Elater Polonica – ex.1, 
CWC, CACIB, BOS
1365 – Silvanus OCHRA-OXANA – ex.2, resCACIB

Seter irlandzki czerwono-biały/Irish Red and White Setter – godz: 11.35
SUKI/FEMALES
Klasa Otwarta/Open Class

1366 – AIOFE Shadow Dog –
1367 – PRETTY GIRL Shadow Dog – 

Seter irlandzki/Irish Red Setter – godz: 11.40
PSY/MALES
Klasa Młodszych Szczeniąt/Minor Puppy Class

1368 – FIRE OF THE NIGHT Żywiecki Trop – w.o.1, BEST BABY
Klasa Użytkowa/Working Class
1369 – Neiven AMMOR’S ARROW-vg
Klasa Championów/Champion Class
1370 – ESSENTIAL KILLING Lofty – ex.1, 
CWC, CACIB , BOS
Klasa Weteranów/Veteran Class
1371 – Irishberry YOGIBEAR JUNIOR -.vg
SUKI/FEMALES
Klasa Pośrednia/Intermediate Class

1372 – SOLEY ŻYWIECKI TROP z Arislandu -g
Klasa Otwarta/Open Class
1373 – JOLANDA z Orszaku Chrobrego
– vg
Klasa Championów/Champion Class
1374 – Karmino Made LOVE NOT WAR – ex.1, 
CWC, CACIB, BOB
1375 – SALFORD PRINCESS z Arislandu
– vg

Seter szkocki/Gordon Setter – godz: 11.40
PSY/MALES
Klasa Szczeniąt/Puppy Class

1376 – Lofoten MYSTIC DREAM – vp, Best Puppy
SUKI/FEMALES
Klasa Szczeniąt/Puppy Class
1377 – Lofoten MIDNIGHT FANTASY – vp
Klasa Młodzieży/Youth Class
1378 – Reddeer GAELIC LEGEND – ex.1, Zw.Mł., Best Junior,BOB
1379 – JUNONA Kaladan – vg
1380 – LADY LUI LUI Under Sett – ex.2
Klasa Pośrednia/Intermediate Class
1381 – DOCCIA AFRICA z Ojcowskiej Doliny -ex1, 
CWC, CACIB
1382 – LADY LIBERTY Under Sett – ex.2
Klasa Otwarta/Open Class
1383 – ROSALIE von Der Wilden Horde – ex.1