Judge: CATHERINE PIL (Belgia)

Club Winner, BOB: Zir z Holubické stráně

Club Winner: Chiquita Black Ivy

Junior Club Winner, Best Junior: Lady Liberty Under Sett

Junior Club Winner: Anthony Scotch do Pole

Gordon setter
Psy – Dogs
Klasa młodszych szczeniąt – Younger Puppy Class

26 Celtic Chaos Kochanej Emilki – wo.1
27 Celtic Frost Kochanej Emilki – wo.2
28 Celtic Chivas Kochanej Emilki – wo.3
Klasa młodzieży – Junior Class
29 Anthony Scotch do Pole – dosk.1, CAJC
Klasa pośrednia – Intermediate Class
30 Esquire Merlin Áres Šamarkan – dosk.2, res.CAC
31 Atrei Princ Pearle Moravia – dosk.4
32 Excalibur Áres Šamarkan – bdb
33 Arwood Blackmoor's Shadow -bdb
34 Bandit Manon Lescaut -dosk.3
35 Lamborhiny Black Ivy – dosk.1, CAC
36 DOWN UNDER WONDER from Fairy Sett – nb
Klasa otwarta – Open Class
37 Laurelhach Legend – dosk.1, CAC
38 Fancygun Armageddon – dosk.2, res.CAC
39 Diamond Dude Áres Šamarkan – bdb
40 Zar z Holubické stráně -dosk.4
41 Xero z Holubické stráně – bdb
42 Kairro z Želečky – dosk.3
43 Abaro od Zámeckého kopce – bdb
Klasa użytkowa – Working Class
44 Zir z Holubické stráně – dosk.1, CAC, Club Winner, BOB
45 Archie Princ Pearle Moravia – dosk.4
46 Britt z Dvorku Čamourku – dosk.3
47 Clipper Black Ivy – dosk.2, res.CAC
Klasa championów – Champion Class
48 Harry Black Ivy – dosk.1, CAC
49 Dark Devill Áres Šamarkan – dosk.2, res.CAC
Klasa Weteranów – Veteran Class
50 Lirick Jupiter Ludstar – dosk.1, Best Veteran, BIS Veteran,
51 Atrei z Tomanikových vrškov – dosk.3
52 Glen z Želečky – dosk.2
Suki – Bitches
Klasa młodszych szczeniąt – Younger Puppy Class

53 Dakota z Dvorku Čamourku – wo.4
54 Deina z Dvorku Čamourku – wo
55 Celtic Blackberry Kochanej Emilki – wo.3
56 Celtic Carpediem Áres Šamarkan Kochanej Emilki – wo.1
57 Datchi z Dvorku Čamourku – wo.2
Klasa szczeniąt – Puppy Class
58 Beretta z Holubické stráně – wo.1
Klasa młodzieży – Junior Class
59 My oh My Black Lofty – nb
60 Yukki Hill to Kiss and to Hug – dosk.3
61 Lady Liberty Under Sett – dosk.1, CAJC, Best Junior
62 Anna Maria Scoth do Pole dosk.2

63. Astana z Holubické stráně – bdb
64 Al Berta Scoth do Pole – dosk.4
Klasa pośrednia – Intermediate Class
65 Enigma Áres Šamarkan – dosk.3
66 Ebonny Pearle Áres Šamarkan – dosk.1, CAC
67 Aileen Princess Moravia Pearle – dosk.2, res.CAC
Klasa otwarta – Open Class
68 Dixi z Pňovských luhů – nb
69 Rosalie von der Wilden Horde – dosk.1, CAC
70 Amélie ze Zámeckého kopce dosk.4
71 Bora z Dvorku Čamourku – dosk.2, res.CAC
72 Deby Dvorce – dosk.3
Klasa użytkowa – Working Class
73 Zira z Holubické stráně – dosk.1, CAC
74 Bella z Dešenických lesů – dosk.3
75 Beatrice Silesia setter – dosk.4
76 Ashley Princess Pearle Moravia – dosk.2, res.CAC
Klasa championów – Champion Class
77 Cinderella Carolinne Áres Šamarkan dosk.3
78 Maria Matilde Scoth DamaKrkonoše – dosk.2, res.CAC
79 Chiquita Black Ivy – dosk.1, CAC, Club Winner
80 Ninlin Kaladan -nb
Klasa Weteranów – Veteran Class
81 Quina z Holubické stráně – dosk.1
82 Frea z Želečky – dosk.2
Klasa honorowa – třída čestná
83 Xsara z Holubické stráně