Sędziowie/Judges:

Jose Juan Vidal Montero (SP) – English Setter, Irish Red Setter, Gordon Setter, Irish Red and White Setter

Patsy Hollings (GB) – Pointers

 

BOG:

I – Lofty DESPERADO – seter irlandzki

IV – CHIQUITA Black Ivy – gordon seter

 

GIPSY WIND z Arislandu – BIS Veteran

 

Ring 2

POINTER

PSY/MALES

Klasa Pośrednia/Intermediate Class

1759 – Wind Tamer CHIANTI

Klasa Otwarta/Open Class

1760 – APOLLO z Halikarnasu

1761 – Baszniak Włodzimierz

Klasa Championów/Champion Class

1762 – COCOS z Karczewskiej Zagrody – ex.1, CAC,CACIB, BOS

SUKI/FEMALES

Klasa Pośrednia/Intermediate Class

1763 – DAKOTA z Karczewskiej Zagrody

Klasa Otwarta/Open Class

1764 – DHANYA z Karczewskiej Zagrody- – ex.1, CAC, CACIB, BOB

 

RING 1

SETER ANGIELSKI/ENGLISH SETTER

PSY/MALES

Klasa Otwarta/Open Class

1765 – TRISTAN Simarilion – dosk.1, CWC, BOS

Klasa Weteranów/Veteran Class

1766 – CASANOVA z Magurskiej Krainy – dosk.1, Najlepszy Weteran

SUKI/FEMALES

Klasa Młodzieży/Junior Class

1767 – Lofty WHITE EUCHARIS – bdb.1

Klasa Pośrednia/Intermediate Class

1768 – PASJA z Orszaku Chrobrego – dosk.1, CWC

Klasa Otwarta/Open Class

1769 – JOSEPHINE BAKER Marisett – dosk.1, CWC, CACIB, BOB

Klasa Championów/Champion Class

1770 – KSIĄŻĘCA CYRKONIA z Orszaku Chrobrego – dosk.1, CWC, resCACIB

 

SETER IRLANDZKI/IRISH RED SETTER

PSY/MALES

Klasa Młodzieży/Junior Class

1771 – Copper's GYPSY ROSE – dosk.2

1772 – DRACARYS Amber Wind – dosk.3

1773 – LORD ARTHUR All Irish Gold – dosk.1, ZwMł

Klasa Pośrednia/Intermediate Class

1774 – ARAMIS Apolly Moravia – dosk. 3

1775 – Lofty FREELANCER – dosk. 2

1776 – Meldor-Sett MIGHTY GEAL – dosk.1, CWC

Klasa Otwarta/Open Class

1777 – BROWN SUGAR Lofty – nb

1778 – CRUX Amber Wind – dosk.2

1779 – Discovery’s NEW YEAR’S CELEBRATION – dosk.1, CWC

1780 – Ebony Sett FLASHING FLAMENCO – nb

1781 – Ebony Sett FLASHING FORDANCER – dosk.3

Klasa Użytkowa/Working Class

1782 – Lofty DESPERADO – dosk.1, CWC, CACIB, BOB

Klasa Championów/Champion Class

1783 – Copper's MAGIC MASTER – dosk.1, CWC, resCACIB

1784 – Cordarragh PICASSO – nb

Klasa Weteranów/Veteran Class

1785 – GIPSY WIND z Arislandu – dosk.1, Najlepszy Weteran

SUKI/FEMALES

Klasa Młodzieży/Junior Class

1786 – SOLEY ŻYWIECKI TROP z Arislandu – dosk.1, ZwMł

Klasa Pośrednia/Intermediate Class

1787 – ARLET Apolly Moravia – dosk.4

1788 – Lofty FANTASY – dosk.3

1789 – Meldor-Sett MEADOWS OF HEAVEN – dosk.1, CWC, resCACIB

1790 – SILENT NIGHT z Arislandu – dosk.2

Klasa Otwarta/Open Class

1791 – Lofty FATAMORGANA – dosk.1, CWC

1792 – Garden Star'S IRISH UNIQUE – nb

Klasa Championów/Champion Class

1793 – SALFORD PRINCESS z Arislandu – dosk.1, CWC, CACIB, BOS

 

SETER IRLANDZKI CZERWONO-BIAŁY/IRISH RED AND WHITE SETTER

SUKI/FEMALES

Klasa Championów/Champion Class

1794 – Corranroo CAROLINE – dosk.1, CWC, CACIB, BOB

 

SETER SZKOCKI/GORDON SETTER

PSY/MALES

Klasa Pośrednia/Intermediate Class

1795 – LAMBORGHINI Black Ivy – dosk.1, CWC, CACIB, BOS

Klasa Otwarta/Open Class

1796 – ABARO od Zámeckého Kopce – nb

SUKI/FEMALES

Klasa Szczeniąt/Puppy Class

1797 – MY SHINNING STAR BLACK Lofty w.o.1, Najlepsze Szczenię w Rasie

Klasa Młodzieży/Junior Class

1798 – KIMBERLEY Natolińskie Wzgórza – bdb.1

Klasa Pośrednia/Intermediate Class

1799 – LADY IN RED Under Sett – bdb.1

Klasa Otwarta/Open Class

1800 – AMÉLIE od Zámeckého kopce – nb

1801 – CHIQUITA Black Ivy – dosk.1, CWC, CACIB, BOB

1802 – Kilnrae SCOTCH HEATHER – dosk.3

1803 – ROSALIE von Der Wilden Horde – dosk.2, resCACIB